Çiğli Anaokulu

image

Matematik, bir çocuğun eğitimini beslemede önemlidir. Etkileşimli oyunlar, öğretmenlere ve velilere ihtiyaç duydukları desteği sağlar. Matematiksel gelişimi ve merakı artırır. Öğretmenler sınıflar için belirli etkinlikleri planlarken farklı materyal ve referanslar kullanırlar. Bu, matematiği daha ilginç hale getirmek içindir.

Çocukların fikirleri, günlük aktivitelerine ve deneyimlerine sıkı sıkıya bağlı olduğundan, bilgi edinirken oyun oynamayı uyarlamak en iyisidir. İşte dikkate alınması gereken bazı ipuçları:

Okulda Matematik Öğrenmek

Anaokulu sınıfları manipülatif yöntemi kullanır. Saymak için verilen herhangi bir şey, bir çocuğun matematik kavramlarını öğrenmesine yardımcı olacaktır. Buna bulmacalar, küpler, bloklar ve saatler gibi somut şeyler dahildir.

Çocuklar çok aktiftir ve yeni şeyler öğrenmek isterler. Resimler çocukların dikkatini çeker. Bilgi kartları sayı tanıma için en iyi seçeneklerdir, bulmacalar ise çocukların matematiksel stratejileri bulmalarına yardımcı olur. Böylece toplama oyunları oynamak daha heyecanlı oluyor. Grup rekabetini kızıştırır.

Diğer oyun örnekleri şunlardır:

o Üçgen Sayı Oyunu- Sayı ekleme ve cevabı eşleşen tarafa bağlar.

o Snail One Hundred oyunu - 1'den 100'e kadar sayı yapısını öğrenme.

o Yüksekler ve Düşükler - Bir Yer Değer Etkinliği

Dışarıda Matematik Öğrenmek

Dışarıda oynanan oyunlar çocukların enerjisini öğrenirken kullanacaktır. Do-the-Math Hopscotch, Patt Doyle'un Game On kitabından ilham alan açık hava eğitici oyunlarından biridir. Bu oyun, bir hesap makinesinin tebeşir çizimine benziyor. Bir oyuncu bir sayıya bir taş atar ve bir denklem oluşturmak için üzerine atlar. Bir ayak sıfırlara ve tek sayılara ve 2 ayaklı sayılara ve sembollere zıplar. Bir oyuncu, bir hata yapana veya tüm sayıları 9'a kadar bitirene kadar sürekli olarak oynayacaktır.

Evde Matematik Oyunları

Ebeveynler, çocukları basit malzemeler ve hazırlıklar kullanarak sayılarla oynamaya teşvik etmelidir. Zar ve karton parçalarını yaratıcılıkla kullanarak tahta oyunları yapabilirsiniz. Ayrıca meşgul ebeveynler için hazır eğitim kartları da var. Go Fish Cards, matematik incelemeleri için popüler hale gelen bir örnektir. Çocukların sayıları kolayca tanımlamalarını ve az ya da çok arasındaki farkı anlamalarını sağlar. Domino, satranç, dama ve Yahtzee kullanımı da çocuğun mantıksal yeteneğini derinleştirecektir.

Diğer oyun örnekleri şunlardır:

o Matematik Bingo- Matematiksel yaklaşımın klasik bir Bingo oyunu.

o Popsicle Stick Game - Çocuğun sayma yeteneğine odaklanır.

o İki Yumruklu Pennies Oyunu -Sol ve sağ konumları ve sayıların eklenmesini tanımlar.

Çevrimiçi Matematik Oyunları

Çevrimiçi öğrenme, genç öğrenciler için en hızlı ve yaygın araç haline geldi. İnternet matematik oyunları, çocukların daha fazla pratik yapmasına ve matematikte başarılı olmasına yardımcı olur. Ayrıca matematik becerilerini ve kavramlarını güçlendirir. Birçok ücretsiz çevrimiçi oyun, aşağıdakiler gibi görsel ve uygulamalı etkinlikler sunar:

1. Sayı tanıma

2. Sayma uygulamaları

3. Toplama/Çıkarma oyunları

Aşağıda çevrimiçi popüler matematik oyunları bulunmaktadır.

o Kurbağa Yapbozu

o Matematiksel Maçlar

o Etkileşimli 100 Kare Grafik

o Flaş Cebir

o Mozaikler

Sayı Bulmacaları çevrimiçi:

o Çapraz sayı- İpucunu bulmak için beş basamaklı sayılar ekleme.

o Renk Testi - Resimleri renklendirerek ek soruları yanıtlama.

o Number Cruncher - Belirli bir kattaki sayıları yemek için okları kullanan matematiksel bir arcade oyunu.

o Gölge - Eşit bir kesir elde etmek için doğru sayıyı gölgelendirme.

o Table Times - Basit bir çarpma bilgi yarışması oyunudur.

Matematik oyunları, standart öğretilerle ilişkilendirildiğinde etkili olabilir. Etkileşimleri teşvik etmede hayati bir rol oynar. Çocuğun ilgisi öğretmenler ve ebeveynler tarafından desteklenmelidir. Bu nedenle, oyunlar yalnızca matematik yardımcılarıdır. Okula gitmek ve Matematik kaygısını yenebilecek ödevleri çalışmak çok daha iyidir.

Kocam ve ben kızımızın Anaokuluna başlaması için çok heyecanlandık. O, tatlı giden ve çok akıllı. Çok iyi yapması gerektiğini düşündük, ancak çok fazla konuştuğu veya talimatları takip etmediği için başının belaya girmesinden biraz endişeliydik.

Okulun ikinci haftasında ilk disiplin notunu aldığında ne kadar şaşırdığımızı hayal edin. Bir çocukla kavga etmek içindi. İnanamadık. İlk ona vurduğu için ona vurduğunu söyledi. Değeri için aldık ve başkalarına vurmanın doğru olmadığını söyledik. Ve daha fazla not akmaya başladı.

Aşağıdakiler için not aldık:

1. dövüş

2. tükürme

3. konuşmak

4. işini bitirmemek

5. salonlarda koşmak

6. öğretmenin müzik setine dokunmak

7. Dışarıya çim atmak

8. kafeteryadan dondurma çalmak

9. Çiğli anaokulu Otobüse binmeyi önlemek için lisede saklanmak

10. okul kapısının dışına çıkmak

11. kaya satmak

12. Kalkmadan önce otobüsten gizlice indi ve okuldan eve 1 mil yürüdü

Evet, wow'u düşünüyoruz ve o henüz Anaokulunda. Öğretmen ve müdürle konuşmaya çalıştık ve bize tek söyledikleri, onun daha iyi bilmesi gerektiğiydi. Zorbalığa uğradığını ya da öğretmeninin onunla alay ettiğini düşündük ama ilgiden gerçekten hoşlandığı ortaya çıktı.

Çocuğunuz okula başlayacaksa hazırlıklı olun. Çocuğumuzla konuşacak bu kadar çok olayımız olacağını hiç düşünmemiştik. İyi Şanslar!